Atrakcje Zielona Szkoła

Poznaj wszystkie atrakcje naszego rancza!

Bogata oferta naszego ośrodka zapewni Ci miły pobyt oraz relaks na wysokim poziomie. Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktuj się z nami!

Nasze atrakcje pod lupą


Weselne atrakcje

Eventy barmańskie sztuczne ognie, teatr ognia, lampiony na wodzie w i powietrzu, lody amerykańskie i włoskie, fontanny czekoladowe oraz alkoholowe, foto-budki, stoły ledowe podświetlane, figury lodowe, kieliszki lodowe, ogródki piwne, pokazy baristy, stoły i kasyna, loty balonem dla par. koncerty muzyczne w formie prezentu, projekcje multimedialne. rewia taneczna: dj wodzirej, powozy dla par, śluby amerykańskie(w plenerze), kulki śniegowe.

Akweny wodne

Skutery wodne, spływy kajakowe, banany wodne, motorówki, rowery wodne.

Konie

Dla miłośników koni proponujemy przejażdżki w siodle oraz bryczką, a zimą niezapomniane kuligi. Pod okiem wykwalifikowanego instruktora nasi Goście mogą doskonalić swoje umiejętności. W naszej stajni mamy kłusaki francuskie, konie rasy wielkopolskiej oraz kucyki pony. Posiadamy profesjonalny tor do jazdy sulkami, a w okolicznych lasach wytyczone są szlaki konne.

Wędkowanie

Na terenie ośrodka znajduje się staw z wyspą bogaty w amury, sumy, karpie i okonie. Wędkujący odnajdą tu ciszę i bliski kontakt z otaczającą naturą. Zapewniamy, że nic tak nie smakuje, jak własnoręcznie złowiona i przyrządzona ryba.


Zielone szkoły

Okolica

Lasy otaczające Ranczo Radzicz to prawdziwy raj dla grzybiarzy, amatorów ciszy i pieszych wędrówek. To wymarzone miejsce na spotkania myśliwych, gdyż nie brak tu dzikiej zwierzyny. Specjalnie dla naszych gości zostały wytyczone szlaki piesze, rowerowe i konne. Okoliczne lasy to doskonałe tereny do przejażdżek w siodle oraz bryczką.

Szlak Templariuszy i Joannitów
Szlak Humboldta

Kolor szlaku - zielony, liniowy

Trasa szlaku: Dolsk, Ostrowiec, Dyszno, Warnice
Długość: 21,50km
Nawierzchnia szlaku: asfalt, bruk, droga gruntowa, dukt leśny.

0,00 km Dolsk – Początek szlaku.
3,90 Ostrowiec – wieś nad jez. Ostrowieckim. Park krajobrazowy z pierwszej połowy XIX w. Kaplica cmentarna z początku XX w. (dziś w roli kościoła). Na wyspie jeziora Ostrowieckiego rezerwat „Czapli Ostrów” utworzony w 1985 r.
10,50 Dyszno - wieś na skraju Puszczy Gorzowskiej (wymieniona już w XIVw. – 1337 r.) Kościół z XVI w. (ceglany), wieża ryglowa z XVIII w. Park krajobrazowy z pierwszej połowy XIXw. Zespół drzew pomnikowych (dęby, lipy).
24,00 Warnice Pierwsza historyczna wzmianka w 1306 r. Kościół granitowy zbudowany około 1335 r. przebudowany w 1858r. (wieża o konstrukcji ryglowej), wewnątrz ołtarz z 1604r. (z kopią obrazu „Grosz Czynszowy" Tycjana), park podworski z XVIII w. (ze starodrzewem), pałac z XIX w. (w ruinie).

Szlak Południowy – Łącznikowy

Kolor szlaku – czarny, liniowy

Trasa szlaku: Dargomyśl, Oborzany, Smolnica, Grzymiradz
Długość: 14,20 km
Nawierzchnia szlaku: asfalt, bruk, drogi gruntowe.

0,00 km Dargomyśl – początek szlaku, styk ze szlakiem czerwonym.
3,40 Oborzany – duża wieś nad rzeką Sienicą, wymieniona już w 1243r. Dawna
posiadłość templariuszy potem joannitów. Gotycki kościół granitowy z XIV w. (przebudowany w XVIIIw., wieża ryglowa z 1712 r.).
10,00 Smolnica - dawna osada słowiańska (X w.). Pałac zbudowany w 1766 r. (odbudowany
w 1881 r. po pożarze) i park pałacowy z cennym starodrzewem. Kościół z XIII w.
(przebudowany w XIX w., odbudowany w 1984r.).
14,20 Grzymiradz - wieś wymieniona jako posiadłość rycerska w 1337 r. Kościół XIV w. (przebudowywany). Zespół parkowo – pałacowy z XIX w.
Połączenie ze „Szlakiem Humboldta”.

Maraton Dębno

Maraton Dębno jest najstarszym maratonem w Polsce i jednym z najstarszych na świecie. Wszystkie maratony w Polsce, takie jak: Maraton Warszawa, Maraton Wrocław, nie mówić już o Poznaniu, Krakowie, czy Łodzi dopiero raczkowały kiedy o Dębnie było głośno nawet poza granicami kraju.

Dyszno

W miejscowości zobaczyć można m.in. ruiny pałacu z XVIII wieku, park z charakterystycznymi dużymi polanami, łąką parkową i małymi stawami ozdobnymi, w którym znajduje się 470 starych drzew, w tym zespoły drzew pomnikowych Lipy Humboldta i Dęby Humboldta – drzewa o obwodzie o 750 cm. Dyszno od 1804 r. było własnością Aleksandra von Humboldta, uważanego na świecie za „duchowego ojca ochrony przyrody” – wprowadził w roku 1816 pojęcie „pomnik przyrody”. Warto też zobaczyć kościół z XVI w. z drewnianym ołtarzem ambonowym, polichromowany ze złoceniami, stropem z belkami profilowanymi oraz dzwonem z 1545 r.

Smolnica

Stara osada słowiańska, której ciągłość osadniczą można na podstawie badań archeologicznych stwierdzić już w X w. Pierwsza wzmianka o wsi pochodzi z 1335 r. i podaje nazwę Berenvelde. Od 1337 r. wieś nosi nazwę Bernfelde. Od 1402 r. znajduje się w rękach krzyżackich. Smolnica uchodziła do II wojny światowej za największy majątek w całej Nowej Marchii.
W miejscowości podziwiać można: park pałacowy z XIX w., o powierzchni 5,3 ha, leżący w środku zabudowy wsi. Park jest dobrze zachowany, a jego granice otoczone są murem. Występują tu przede wszystkim klony, lipy, dęby, graby oraz rzadkie porosty. Na jednym ze wzniesień znajduje się obszerny pałac z początku XX w. W centrum wsi stoi odbudowany w 1984 roku kościół zawierający fragmenty murów i wieży pochodzące z XIII/XIV w. Przy drodze do Warnic, w środku lasu, znajduje się piękne jezioro Czaple z grodziskiem.

mapa-duża

Czy teraz jesteś gotów aby odwiedzić nasze ranczo?
Zobacz statystyki dotyczące naszych Klientów.

Skorzystaj z naszej oferty już dziś!

Napisz do nasZadzwoń do nasZadaj nam pytanie